Koprzywianka

Rzeka Koprzywianka

W związku z zarybianiem pstrągiem potokowym oraz lipieniem uznawana jako kraina tych dwóch gatunków ryb.

Na odcinku będącego pod opieką Koła nr 27 w Klimontowie, we wsi Rybnica jej bieg zakłóca próg wodny, a na wysokości wsi Szymanowice dwie tamy wybudowane na potrzeby zalewu Szymanowice.

Koprzywianka charakteryzuje się zróżnicowaną głębokością, wartkim nurtem tworzącym dość ciekawe stanowiska pstrągowe. Rzeka na tym odcinku nie jest szeroka, w wielu miejscach występują żwirowo-piaszczyste wypłycenia umożliwiające w miarę swobodne przemieszczanie się jej korytem, zmianę stanowiska i ewentualne uwolnienie przynęty z zaczepu. Warto wziąć z sobą spodniobuty lub przynajmniej wodery ułatwi to znacznie pene-trację spotykanych ciekawych stanowisk ryb. Dwumetrowy spinning to minimum, które umożliwia swobodne wędkowanie.

Od wielu lat rzeka zarybiana jest pstrągiem potokowym oraz lipieniem, oprócz tych dwóch gatunków ryb można spotkać w jej nurcie klenie, płocie, okonie, jelce, kiełbie, strzeble potokowe a nawet karasie srebrzyste.

Wzdłuż rzeki praktycznie na całym odcinku będącym pod opieką Koła w Klimontowie biegnie asfaltowa lub przynajmniej utwardzona droga, umożliwiająca przejazd samochodem.

Wędkarz korzystający z tego łowiska winien posiadać znaczek uprawniający do wędkowania w rzekach górskich!

Galeria:

07.06.2007

Koprzywianka-thumb_h 01-thumb_h 02-thumb_h

koprzywianka

więcej