Imprezy cykliczne:

31.05.2008 Gminne Zawody Wędkarskie z okazji Dnia Dziecka

Zawody z okazji Dnia Dziecka odbywają się zwykle w ostatnią sobotę maja. Impreza organizowana jest przez koło PZW nr 27 w Klimontowie oraz przez GOK w Klimontowie.

W zawodach mogą brać udział dzieci i młodzież szkół podstawowych i gimnazjum z terenu gminy Klimontów.

Zawody rozgrywane są na zbiorniku w Szymanowicach, w strefie brzegowej od strony lasu. Odbywają się na żywej rybie w związku z czym uczestnicy powinni posiadać sadz wędkarski do przechowywania ryb. Pierwsza trójka dzieci z każdej kategorii reprezentuje koło na zawodach w ramach ligi szkół okręgu Tarnobrzeg.

Zapisy przyjmowane są w GOK Klimontów lub u Komendanta Społecznej Straży Rybackiej.

Kategorie:

 • szkoła podstawowa
 • gimnazjum

01.06.2008 Mistrzostwa Koła w Wędkarstwie Spławikowym

Coroczne mistrzostwa koła w wędkarstwie spławikowym odbywają się na zbiorniku wodnym w Szymanowicach w strefie brzegowej od strony lasu. Zawody odbywają się na żywej rybie. Udział mogą brać członkowie koła PZW w Klimontowie.

Zapisy przyjmują prezes i skarbnik koła. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach reprezentują koło na mistrzostwach okręgu.

Zawody odbywają się w kategoriach:

 • kadetów
 • juniorów
 • kobiet
 • mężczyzn (wyczynowcy i amatorzy)

15.06.2008 Powiatowe Zawody w Wędkarstwie Spławikowym o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu Sandomierskiego ( o złotą rybkę).

Impreza odbywa się na zbiorniku w Szymanowicach w strefie brzegu od strony lasu. Imprezę wraz z naszym kołem współorganizuje okręg PZW w Tarnobrzegu. W czasie zawodów obowiązuje regulamin Amatorskiego połowu ryb oraz regulamin wędkarz roku okręgu Tarnobrzeg.

O złotą rybkę mogą walczyć dzieci i młodzież reprezentująca koła wędkarskie Okręgu PZW Tarnobrzeg. Reprezentacje kół należy zgłosić na tydzień przed data rozpoczęcia zawodów do prezesa koła w Klimontowie.

14-15.08.2008 Wędkarskie Zawody Nocne o Puchar Konferansjera

Nocne zawody drużynowe odbywają się corocznie w ramach Jarmarku na Św. Jacka na zbiorniku w Szymanowicach w strefie brzegu od strony lasu. Imprezę wraz z kołem wędkarskim współorganizuje GOK w Klimontowie.

W zawodach udział biorą dwuosobowe drużyny wędkarzy należących do PZW. Zgłoszenia przyjmuje prezes koła.

Nagrody przyznawane są w kategoriach:

 • drużyna
 • największa ryba (wagowo)

24.08.2008 Zawody z cyklu Liga Kół

Cykl zawodów składa się imprez organizowanych przez koła wędkarskie w Zdanowie, Opatowie, Sandomierzu oraz w Klimontowie. Odbywają się w dwóch kategoriach: spławikowej i gruntowej. W Klimontowie zawody od bywają się na zbiorniku Szymanowice w strefie brzegowej od strony lasu. W zawodach uczestniczą reprezentacje kół zrzeszonych w ramach Ligi.

Wędkarze należący do koła w Klimontowie chętni do udziału w zawodach mogą zgłosić się do prezesa koła.

Kategorie:

 • spławikowa
 • gruntowa

Pozostałe zawody tego cyklu w 2008 roku:

 • 18.05 - Zdanów
 • 15.05 - Opatów
 • 21.09 - Sandomierz
 • 05.10 - Zdanów

20.09.2008 Wędkarskie Zakończenie Lata

Wędkarskie zakończenie lata to zawody dla dzieci i młodzieży ze szkół z terenu gminy Klimontów. Zawody rozgrywane są na zbiorniku w Szymanowicach w strefie brzegowej od strony lasu. Imprezę organizuje nasze koło oraz GOK w Klimontowie. Sponsorami są Krzysztof Śmieszek i Wójt gminy Klimontów.

Na Zawodach obowiązuje taki sam regulamin jak na zawodach z okazji Dnia Dziecka. Chętni do wzięcia udziału w zawodach mogą zgłosić swoje uczestnictwo w GOK-u w Klimontowie lub u komendanta społecznej straży rybackiej.